2 Şubat 2016 Salı

Haberler: Tahereh Mafi'den Yeni Kitap 'Furthermore'!


Shatter Me (Bana Dokunma) serisi ile tanıyıp kalemine, karakterlerine ve kendisine hayran olduğum yazar Tahereh Mafi'den beklenen yeni kitap 2016 yılında bizlerle olacak! *sevinç nidaları* 

Mafi, Furthermore'da rengin para ile eş değer tutulduğu, umulmadık yerlerde dostluğun keşfedileceği, macera dolu sihirli bir dünya sunuyor.

On iki yaşındaki Alice Alexis Queensmeadow'un hayatındaki en önemli kişi olan babası sır dolu bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Üzerinden üç yıl geçmesine rağmen Alice onu bulmaya kararlıdır. Bunun için Furthermore denilen, her şeyin tepetaklak, kağıdın canlı, solun sağ ve çok çok tehlikeli olduğu bir diyardan geçmesi gerekiyordur. Ona bu macerada eşlik eden tek kişi ise yalan ve hile konusunda sihirli yetenekleri olan Oliver'dır.  
Yanında usta bir yalancı ile hiçbir şeyin normal görünmediği bir diyarda, Alice'in, babasını bulup evlerine götürmesi için çok çaba sarf etmesi gerekiyordur. Çıktığı bu macerada Alice, kendini bulacak ve kaybettikleriyle yüzleşirken sevginin sihrine tutunacaktır. 


Bu defa farklı bir kulvarda kendine yön çizen yazar, daha çok çocuklara yönelik ama genç-yetişkin severlerin de ilgisini cezbedecek bir kitapla bakalım okurlarını memnun edebilecek mi?

416 sayfalık 'Furthermore' 30 Ağustos'ta Dutton Books'dan çıkacak. Türkçe edisyonunun ne zaman, hangi yayınevinden çıkacağı ise şimdilik bilinmiyor.

*Konu çevirisi bana aittir.

@TaherehMafi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder