20 Mart 2016 Pazar

Kitap Yorumu: We'll Never Be Apart (by Emiko Jean)

Orijinal Adı: We'll Never Be Apart
Yazarı: Emiko Jean
Türü: Genç Yetişkin, Çağdaş Edebiyat, Gizem, Gerilim
Baskı Yılı: Ekim 2015
Sayfa Sayısı: 293

Cinayet.

Yangın.

İntikam.


On yedi yaşındaki Alice Monroe'nun tüm düşünceleri bunlardan ibaret. Savage Isle isimli bir mental kliniğe yatırılan Alice, erkek arkadaşı Jason'ın ölümüne neden olan yangının kabusuyla boğuşmaktadır. İkizi Cellie'nin çıkardığı yangın.

Aynı klinikte yatan hastalardan biri olan gizemli, karizmatik Chase intikam alması için ona yardım etmeyi kabul ettiğinde Alice her şeyi yeniden gözden geçirir. Sorunlu geçmişini günlüğüne yazmaya başladığında ise saklı gerçekler ortaya çıkar.

Güvendiği tek kişi, ondan gerçekleri saklıyor mudur? 

Sonuna kadar sizi meraktan öldüren, karakterleri ve hikayeleri ile oldukça hüzünlü bir kitap. 

Jason'ın ölümüyle başlayan hafıza kaybı parça parça yerine gelirken Alice ile birlikte okur da aydınlanıyor. Alice'in günlüğünde yer alan geçmiş hikayeleri şok edici, üzücü ve aslında çocukken es geçilen davranışların ileride nelere mal olabileceğinin kanıtı gibi.

Alice'in hikayesini merakla okurken aynı zamanda gizemli Chase'in klinikte yatma nedenini öğrenmek için de meraktan delirdiğim doğrudur. Yazar neden double gizem yapmak istemiş anlamıyorum. Adaletsiz insan işte.

Aslında kitapla ilgili anlatacak çok şey var ama neresinden anlatmaya ya da eleştirmeye çalışsam spoiler olacak diye korkuyorum. Çünkü kurguyu daha en başında çözünce okurken tadı bayağı kaçıyor kitabın. bkz. Ben.

Tahmin edilmesi güç bir hikaye değil fakat buna rağmen merakla okutuyor. Garip bir sürükleyiciliği var. 


Ve son olarak kitabın haklarının Martı Yayın Grubu'nda olduğunu ve çevirisinin tamamlandığını duyurmaktan mutluluk duyarım :) Hiç yorum yok:

Yorum Gönder