22 Nisan 2016 Cuma

Ransom Riggs'den 'Tales of the Peculiar' Geliyor!

Ransom Riggs'in çok satanlar listesinde zirve yapan ve Tim Burton tarafından ilk kitabı filme uyarlanan Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları serisine yeni bir kitap geliyor!

Serinin ikinci kitabı Gölge Şehir'de genişçe yer alan ve Bayan Peregrine'in tuhaf çocukları tarafından çok sevilen masallardan oluşan ve görkemli illüstrasyonlarla süslenmiş Tales of the Peculiar'ın 25 Ekim 2016 tarihinde yurtdışında okurlarla buluşması bekleniyor.

Ransom Riggs, EW'ye verdiği röportajda 'Tales of the Peculiar' ile ilgili şunları söylüyor:

*Dikkat spoiler

"Büyük, kalın ve tuhaf çocuklar tarafından oldukça sevilen masallardan oluşan çok eski bir kitap. Tuhaf çocuklar bu kitabı o kadar çok seviyorlar ki ilk kitapta Bayan Peregrine'in evi yanıp kül olduğunda oradan kurtarmaya çabaladıkları birkaç şeyden biri oluyor. "


"Sadece tuhaf çocuklar için yazılmış bir masal kitabı fikri çok hoşuma gitmişti ve bu hayali kitabı gerçeğe dönüştürmek daha da çok hoşuma gitti. Gölge Şehir'i bitirdiğimden beridir bu kitabı yazmak için kaşınıyordum adeta ve nihayet yazabildiğim için de çok memnunum. Yazarken hiç bu kadar eğlenmemiştim."

Eh biz de okurken eminim çok eğleneceğiz :) Kitabın kapağına bakmak bile keyif veriyor. Yakından incelemenizi tavsiye ederim, detay içinde detay gizli.

*Çeviri bloguma aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder