27 Ekim 2016 Perşembe

Haber: Leigh Bardugo'dan Yeni Kitap Serisi Geliyor!


Grisha üçlemesiyle çok satanlar listelerinde büyük bir etki yaratan ABD'li yazar Leigh Bardugo, yine aynı fantastik dünyada geçen Kargalar Meclisi ikilemesi ile çokça övgü toplamış ve kendini kanıtlamıştı. Bardugo bu kez karşımıza paranormal, gizem türünde bir üçleme ile çıkmaya hazırlanıyor.

20 yaşındaki Alex Stern, California'da yaşayan suç geçmişine sahip, lise terk bir kadındır. Günün birinde gizemli bir el ona ikinci bir şans verir; Yale Üniversitesi'ne kabul edilir. Serinin ilk kitabı olan Ninth House'da, Stern, üniversitedeki ilk yılında Yale'deki gizli bir topluluğun büyücülük faaliyetlerini gözetlemekle görevlendirilir.

Kendisi de bir Yale mezunu olan Bardugo hikayesi hakkında şunları söylüyor: "New Haven'a ilk ayak bastığım günden beridir bu hikaye hep aklımı kurcalıyordu. Genç yetişkin türünde yazmayı seviyorum ve yazmaya devam da edeceğim fakat bu romanla farklı bir yerlere gitmek istedim. Bu bir coming-of-age hikayesi değil. Alex biz onunla tanışmadan önce belirli bir hayat yaşamış."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder