4 Kasım 2016 Cuma

Haber: 'Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları' Serisinin Devamı Geliyor


Ransom Riggs'in ilk romanı Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları bu yıl film uyarlamasıyla oldukça gündeme gelen bir kitap oldu. Seride, İkinci Dünya Savaşı sırasında Bayan Peregrine'in himayesi altında bir yetimhanede toplanan, tuhaf güçlere sahip çocukların hikayesi anlatılıyordu. Son kitabı Ruhlar Kütüphanesi geçtiğimiz ay Türk okurlarla buluşan üç kitaplık seri ülkemizde de çok sevildi. Ve geçtiğimiz günlerde Ransom Riggs'in paylaştığı habere göre serinin devamı geliyor! Hem de bir değil üç kitaplık bir devam...

Yeni seride, İngiltere'de başlayıp son kitapla Amerika'ya taşınan tuhaf çocukların hikayesi kaldığı yerden devam edecek. Şimdilik ismi belli olmayan ilk kitabın 2017 sonbaharında çıkması bekleniyor.

Ransom Riggs devam serisi hakkında şunları söylüyor: "İlk üç kitap tuhafları ve onların dünyasının tanıtımı niteliğindeydi. Fakat tuhafların dünyası muazzam büyüklükte, çok eski bir tarihi ve keşfedilecek bir sürü şeyi var. Derinlere dalıp hikayeyi Amerika'ya taşımak için sabırsızlanıyorum - çünkü fark ettim ki Amerika tahmin ettiğinizden daha tuhaf bir yer!"

Benim de çok sevdiğim ve herkese tavsiye edebileceğim bu seriyi vakit varken kaçırmayın derim!

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları 2: Gölge Şehir yorumua BURADAN ulaşabilirsiniz.


Beni INSTAGRAMTWITTERFACEBOOK ve GOODREADS'te bulabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder