25 Aralık 2016 Pazar

Yeni Kitap: Biz, Ölümlüler (by Patrick Ness)

Orijinal Adı: The Rest of Us Just Live Here
Yazarı: Patrick Ness
Çevirmeni: Berke Kılıç
Yayınevi: Yabancı Yayınları 
Türü: Genç Yetişkin, Çağdaş Edebiyat, Fantastik
Baskı Yılı: Aralık, 2016
Sayfa Sayısı: 264

Ya Seçilmiş Kişi değilseniz? 
Ya zombilerle, ruh emici hayaletlerle ya da o mavi parlak gözlü, ölüm getiren, yeni çıkan şey her ne ise onunla savaşması gereken kişi değilseniz? 
Ya sadece liseden mezun olmak, baloya gitmek ve birileri okulu tekrar havaya uçurmadan Henna'ya çıkma teklifi etmek isteyen Mickey gibiyseniz? 
Çünkü bazen her hafta bir yenisi yaşanan krizlerden daha büyük sorunlar da vardır ve bazen sıradan hayatınızdaki sıradışı şeyleri keşfetmeniz gerekir. 
Dağ aslanları en yakın arkadaşınıza tapıyor olsa bile. 
Ödüllü yazar Patrick Ness'in bu cesur romanı bize, olağandışılığın farklı şekillerde karşımıza çıkabileceğini hatırlatıyor.

"Farklı, komik ve sevgi dolu bir hikâye. Kesinlikle kaçırılmamalı." - Kirkus Reviews

"Ness'in bilimkurgu romanı, uçarı fütürist fantezilerle dalga geçerken aynı zamanda sadece hayatta olmanın bile ne kadar önemli bir zafer olduğunu vurguluyor. Bu akıllarda kalıcı, duygusal ve okuru sık sık güldüren kitap kesinlikle başarılı olacak." - Booklist

"Zıpır esprileri sevenler ve alışılagelmiş hikâyeler yerine insanı düşündüren hikâyeleri tercih edenler, bu eşsiz ve zekice ele alınmış kurguyu takdir edecektir." - School Library Journal

Patrick Ness okumaya başlamak için güzel bir bahane sanki? :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder