11 Şubat 2017 Cumartesi

Haber: Leigh Bardugo'yu Durduramıyoruz!


Geçtiğimiz günlerde Grisha evreninde geçmeyen Alex Stern isimli bir seri yazacağını duyuran Leigh Bardugo'yu durduramıyoruz! Yazardan yeni kitap geliyor!

Grisha Serisi ile tanınan yazar, serinin ardından yine aynı evrende geçen ve çok beğenilen Kargalar Meclisi ikilemesi ile karşımıza çıkmıştı (ikinci kitabın Türkçe edisyonunun yakında çıkacağını da not olarak düşelim). Bardugo, Grisha evreninden hikayeler anlatmaya devam ediyor; Grisha dünyasında efsane olarak nitelendirilen öykülerden oluşan The Language of Thrones: Midnight Tales and Dangerous Magic.

Yazar kitabı şöyle anlatıyor: "Bu bir hikayeler koleksiyonu olacak. Grisha kitaplarındaki karakterlerin büyürken duydukları hikayeler; Grisha evreninde duyulan efsaneler ve masallar."


Kitap altı farklı hikayeden oluşacak, bunlardan üçü daha önce hiç duyulmamış olanlar. Her hikayenin kendine özel illüstrasyonları olacak.

Bardugo hikayelerin Grisha evrenine aşina olmayanlar tarafından da anlaşılır olabileceğini vurgularken bu kitabın Grisha evrenine veda niteliği taşımadığını belirtiyor. "Büyük bir planımız var. Okuyucuları bu konuada heyecanlandıracak haberleri bu yılın sonunda paylaşmayı düşünüyoruz. Grisha evreninden daha çok hikaye çıkacak sadece neler olduğunu şu anda açıklayamıyorum." 

The Language of Thrones: Midnight Tales and Dangerous Magic 26 Eylül'de yurtdışında satışa çıkacak. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder