27 Ağustos 2017 Pazar

Kitap Yorumu: Words in Deep Blue | Cath Crowley


Orijinal Adı: Words in Deep Blue
Yazarı: Cath Crowley
Türü: Genç Yetişkin, Romantik
Baskı Yılı: Ağustos, 2016
Sayfa Sayısı: 254

İkinci el kitaplar sırlarla doludur.

Bu bir aşk hikayesi. Bu, okurlar tarafından hiç tanımadıkları insanlara, sevgililere, şairlere ve kelimelere mektuplar yazılan Howling Books'un hikayesi.

Bu, Rachel sahil kasabasına taşınmadan önce çok yakın arkadaş olan Henry Jones ve Rachel Sweetie'nin hikayesi.

Kardeşi Cal'ın ölümünün ardından yas tutan Rachel artık döndü, Henry'nin işlettiği kitapçıda çalışıyor. İnsanların sevdikleri kitaplarda ve artlarında bıraktıkları kelimelerde geleceğini arıyor.

"Bazen bilim yetersiz kalır. Bazen, şairlere ihtiyaç duyarız."


"We are the books we read and the things we love."
"Biz, okuduğumuz kitaplar ve sevdiğimiz şeylerden ibaretiz."

Cath Crowley sevdiğim bir yazardır. Words in Deep Blue da daha çıkmadan tbr listemdeki yerini almıştı. İlk başlarda bu kitabın Graffiti Moon kadar iyi yazılmamış olabileceğini düşünmüştüm ama fikrimi değiştirdim; bu kitap Graffiti Moon'dan bile güzeldi.Words in Depp Blue, kardeşinin kaybının ardından içinde bulunduğu keder girdabından kurtulmak için üç yıl önce geride bıraktığı şehre dönen Rachel'ın eski en iyi arkadaşı ve platonik aşkı Henry'le yeniden karşılaşmasını ve Henry'nin işlettiği ikinci el kitap dükkanında çalışmaya başlamasını konu ediyor.

Ama her şey bu kadar basit değil tabii ki, çünkü Rachel eski Rachel değil. Herkes bunun farkında ama nedenini kimse bilmiyor. Rachel da bilmemeleri gerektiğini düşünüyor. Bir yandan Henry, diğer yandan satışa çıkan kitapçıda kataloglaması gereken ikinci el kitaplar arasına bırakılan kişisel notlar, mektuplar... Yılların birikimini ve anılarını taşıyan kitapçıya veda etmek Henry ve Rachel için tahmin ettiklerinden daha zor hale geliyor.

Baştan sona durağan ilerleyen ama dolu dolu bir anlatıma, bir sürü kitap referansına ve aşşşırı seveceğiniz karakterlere sahip, bitirdiğinizde sen ne güzel kitapsın be dedirten bir eser. Cath Crowley yine yapmış yapacağını 💙

Beni INSTAGRAMTWITTERFACEBOOK ve GOODREADS'te bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder