18 Eylül 2017 Pazartesi

Kitap Yorumu: Patron | Vi Keeland

Orijinal Adı: Boss Man
Yazarı: Vi Keeland
Çevirmeni: Tuba Özkat
Türü: Yeni Yetişkin, Romantik
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Baskı Yılı: Mayıs 2017
Sayfa Sayısı: 312

Chase Parker’la ilk tanıştığımda verdiğim ilk izlenim pek hoş sayılmazdı. Beraber yemeğe çıktığım adamdan beni kurtarması için restoranın tuvalet sırasında telefonla arkadaşımı arıyordum. Telefonda dediklerimi duyduğunda benim adi biri olduğumu söyleyip istememiş olmama rağmen tavsiyede bulunmuştu. Ona çenesini kapamasını söyledikten sonra beraber çıktığım adamın yanına geri dönmüştüm, o da beraber olduğu kadının yanına. Yanımızdan geçerken bana o muhteşem gülümsemelerinden biriyle baktı. Gece boyunca onun oturduğu tarafa kaçamak bakışlar atmaktan kendimi alamadım. Birkaç kez göz göze geldikten sonra beraber olduğu kadınla birlikte masamıza geldi ve eskiden beri tanışıyormuşuz gibi bir hikâye uydurup beni içinde bulunduğum durumdan kurtardı. O yemekten sonra Chase’i çok düşündüm. Bir ay sonra yeni işime başladığımda kendisinin patronum olacağını bilmiyordum tabii…

Son dönemlerde yetişkin içerikli romantik kitaplarda sık sık ve sıkılarak okuduğumuz patron-çalışan ilişkisine odaklı Patron (adı da amaca hizmet ediyor, gördüğünüz üzere 😅) vadedilen dışında çok da farklı bir şeyler sunmuyor açıkçası.

Sıkıcı bir ranvedu sırasında tuvalete sığınan Reese'in karşısına karizmatik ama sivri dilli bir adam (Chase!) çıkıyor. Masada onu bekleyen adamı ekme planları yapan kızın, telefon konuşmalarına kulak misafiri olan bu adam, kaba tavrı karşısında tabiri caizse kızı haşlıyor ama ne ilginçtir ki gecenin sonunda kurtarıcısı da oluyor.

Reese işinden ayrılmış, yeni bir iş arayışındayken karşısına çıkan fırsatları değerlendiriyor ve bilin bakalım ne yapıyor? Tabii ki Chase'in şirketinde işe başlıyor. Chase, kızı ilk gördüğü andan beri gözüne gestirmiş durumda. Onda değişik duygular uyandırdığını her fırsatta dile getiriyor. İkili arasındaki sivri dilli atışmalar, seksi dalaşmalar yaşanıyor fakat Reese, Chase'le çıkma konusunda temkinli. Çünkü sütten bir kere ağzı yanmış.

Chase kapalı bir kutu gibi, onu geçmiş hikayeleri ile tanıyoruz. Kariyerinin henüz ilk yıllarındayken başından üzücü bir olay geçmiş ve ikilinin ilişkisi geliştikçe biz de Chase'in geçmişte yaşadığı olayın adım adım açıklığa kavuşmasına tanık oluyoruz.

Kitap yukarıda da belirttiğim üzere kurgu ve karakter yapıları açısından tipik ve bence vasat. Fakat yazarın araya serpiştirdiği bazı güzellikler de var. Mesela olaya bir üçüncü adam katmaması, yaşanan travmaların etkilerine değinmesi ve işin polisiye kısmını iyi kıvırması bu kitabın artılarından. Eğlenceli atışmalar da cabası. Beş üzerinden iki yıldız vermeyi düşünürken kurgunun polisiye ayağının iyi olması nedeniyle sana üç yıldız verdim pikaçu!Beni INSTAGRAMTWITTERFACEBOOK ve GOODREADS'te bulabilirsiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder