8 Aralık 2017 Cuma

Kitap Yorumu: İntikam (Blood for Blood #1) | Catherine Doyle

Orijinal Adı: Vendetta (Blood for Blood #1)
Yazarı: Catherine Doyle
Çevirmeni: Pınar Polat
Türü: Genç Yetişkin, Gizem, Romantik
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Baskı Yılı: Haziran 2017
Sayfa Sayısı: 320

Konu intikam olunca aşk, işleri çıkmaza sokar.

Beş erkek kardeş mahallelerine taşınınca Sophie Gracewell’in hayatı değişmişti. Nicoli’ye karşı dayanılmaz bir çekim hisseden Sophie, kendini güçlü aileler tarafından yönetilen bir yeraltı suç ağının içinde bulmuştu. Fakat kardeşlerin karanlık sırları ortaya çıktıkça, Sophie de kendi ailesi hakkında acı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktı. Savaş halindeki iki aile arasında seçim yapması gerekiyordu. Seçimini yaptığında ise kan dökülecek ve kalpler kırılacaktı.


Mafya, intikam ve romatizm söz konusu olduğunda hemen üzerine atladığım doğrudur. İntikam da çıktığı günden itibaren, tam da bu nedenlerden dolayı radarıma girmişti. Fakat beklentilerimin çok altında kaldı. 

Sophie, küçük bir kasabada yaşayan ve  babası hapiste olduğu için amcasının işlettiği restoranda çalışan liseli bir kız. Mahalleye yeni taşınan ve daha taşınmadan istenmeyen ilan edilen Priestly kardeşlerle karşılaştığında onların neden istenmeyen komşu olduğunu bir türlü anlayamaz. Ta ki ailenin mafya bağlantılarını ve Sophie'yi doğrudan ilgilendirecek asıl gerçeği öğrenene kadar.

Durum şu ki; Romeo ve Juliet teması, düşman aileler, bir dolu sır, cinayet ve yasadışı suç bir araya geldiğinde çok kötü bir şey çıkması pek olası değil ama yazar itici bir anlatıcı ve bana kalırsa tecavüz gibi hiç girmemesi gereken konular ile çok iyi olabilecek bir plot'u ilmek ilmek bozmuş. 

Anlatım vasat, anlatıcı vasat, konu idare eder... bir de hala çözülememiş bir esas oğlan durumu var. Sahi kim esas oğlan? Nic mi? Luca mı? Yazar kendi kafasında hala Luca'da bana kalırsa ama ne hikmettir Sophie'nin love interesti Nic. İlginç. Saçma bir kardeş çatışması gelmesinden korkmadım desem yalan olur. Ama neyse ki yazar o kadar şuursuzlaşmamış. Henüz. İkinci kitapta neler olur Allah bilir. Neler olacağını merak etsem de çok sevemediğim anlatım tarzı yüzünden pek sevdiğim Priestly kardeşlerin hikayesine devam edebilir miyim emin değilim. 

Duyduğuma göre ikinci kitapta dram katmerleniyormuş ve açıkçası ruh halim buna hazır değil.

Beni INSTAGRAMTWITTERFACEBOOK ve GOODREADS'te bulabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder